Свежие комментарии

Типовий українець. Саркастична замітка.

Під назвою «типовий українець»

я маю на увазі громадянина України,

безвідносно до національності.

 

Типовий українець точно знає як грати у футбол, хоча сам навіть за дворову команду бозна коли грав, не кажучи вже про профспорт. Типовий українець не пробіжить і ста метрів без задишки, але точно знає, що наші футболісти немічні каліки.

Типовий українець знає, як керувати державою, всі навколо ідіоти (і чого воно так?!), а от він один, сидячи з кумом в гаражі, точно знає – що і як тре робити, щоб витягти країну з дупи.

Типовий українець точно знає, він — найрозумніший, просто не пощастило – народився в такій країні, де досягти нічого не можна. Тож сидить в гаражі з кумом і вболіває за долю держави.

Типовий українець точно знає як виховувати чужих дітей. Свої (якщо вони, звісно, є) іноді роками не бачать батька, бо він у гаражі (чи за компом, чи в генделику, чи на роботі) рятує державу і не до дітей зараз. Але він точно знає коли чужих дітей треба відлупцювати паском та позбавити телевізора, солодкого і гульок на кілька років.

Типовий українець пишається тим, що він може написати геніальний роман. Щойно з‘являється якась нова книга і не дай Бог їй стати успішною, а двічі не дай – якщо успішну книгу написав українцевий знайомий, — українець мобілізується і всі свої душевні сили кладе на те, щоб втоптати роман у бруд, знайти найслабші сторони, оприлюднити їх і відговорити усіх, хто вміє читати, читати цей роман. А то й взагалі – читати щось українське. З державою ж не повезло.

Типовий українець точно знає, що наука розвивається, але переконаний, лише те, що він вивчив у школі/бурсі/універі є беззаперечною істиною, винятково непохитним знанням. І якщо знайдеться хтось, хто піддасть бодай краплині сумніву у непохитності знань, набутих у дитинстві/юності, то типовий українець закидає його камінням і перегризе горло. А потім піде до кума в гараж або сяде за комп’ютер щоб подивитися футбол або кіношку.

Типовий українець пишається українськими вченими, але лише до тих пір, поки вони сидять у комірках і щось там творять. Щойно вчений починає розказувати щось науково-популярне, як зразу знаходиться українець, який точно знає ЯК це треба робити, але – точно не так, як це робить «вчений», який невідомо чи й має освіту, а що його статті друкуються в солідних журналах – так то плагіат, типовий українець це точно знає.

Типовий українець переконаний – українці нічого вартісного створити не можуть. Все, що українською – це вторинне і крадене. Амінь.

Типовий українець знає відповіді на всі питання і міг би зробити найгеніальніші відкриття, але з країною йому не повезло, народився б в Штатах, Європі чи Австралії, тоді точно був на вершині. А так – хіба буде толк з потуг?! Тож сидить він в гаражі з кумом чи за комп‘ютером у власній кімнаті (яка часто-густо — не у власному житлі) і  ганить все навколо, бо всі навколо роблять не так, не туди йдуть, не так фотографують, не те пишуть і взагалі.

От не повезло тому типовому українцеві з державою, нІчого тут робити, бо навколо самі ідіоти. Добре, що їх таких типових — небагато.

2 комментария Типовий українець. Саркастична замітка.

  • ma_cherie

    так правдиво, шо аж очі коле. погоджуюсь на 100%. і, знаєте, один мій знайомий висунув цікаву гіпотезу про українців за кордоном, які там заробляють гроші, а вдома — ні. якшо коротко, то казав десь так: «а шо їм лишається? тут можна нарікати на все, шо завгодно, а там один вихід — працювати, бо ніхто нічого задарма не дасть»

  • melle

    Гарна фраза, вичерпна.

    На жаль.