Свежие комментарии

Київ. Музеї.

Сидячи на дивані й інтенсивно лікуючись, даю письмові консультації з різних питань:-)

І вони наштовхнули на написання цього посту.

У столиці безліч музеїв (ну, не безліч, але багато!), можна приїхати спеціально в якийсь, побувати там, але натрапити на недосить кваліфікованого чи просто втомленого гіда і не дізнатися про найцікавіший експонат.

Тому — експрес-екскурсія Київськими музеями.

Всім раджу почати з Музею іграшок (Кловська 8). Немає жодної людини, яка б не вийшла звідти розчуленою. Бо там є УСІ іграшки нашого дитинства. Я побачила своїх ляльок, чоловік — залізницю, а син — машинку, яка дісталася у спадок! Регулярно там проводяться виставки — м»яких ведмедиків, ялинкових іграшок, авторських ляльок….) Зайдіть — не пошкодуєте!

У Природничому музеї (вул. Богдана Хмельницького) можна побачити щелепу першого в світі прирученого коня! Це справді так — американські вчені встановили, що на зубах решток коня, знайденого на теренах України, сліди від вуздечки. Радіовуглецевий аналіз і порівняння з іншими знахідками на всій планеті довели — наш і справді перший!

У Національному музеї історії України можна побачити виставку холодної давньої зброї. Серед експонатів є меч з найдавнішим тавром майстра, який його викував — «Коваль Людота». Меч був зроблений за часів Київської Русі!

У Музеї гетьманства (вул. Спаська) можна побачити…сам музей! Справа в тому, що будівля стоїть незвичним чином — боком до вулиці і віддалена від  тротуару. Так стояли будинки і так лежала Спаська вулиця до пожежі Подолу у 18 чи 19 столітті (склероз!). Цей район Києва вигорів тоді майже вщент — лишилася лише камяні будівлі, серед них і цей будинок, але — без даху. Замість даху потім добудували ще один поверх.

Для відбудівлі Подолу батьки міста запросили російського архітектора, який наказав зрівняти з землею решти будинків і накреслив вулиці по-новому — для нівелювання значення давніх-прадавніх вуличок і для руйнування українского народного духу в місті-«оплоті русского православія» (так вважають дослідники історії давнього Подолу). Крім того — сам будинок цікавий, бо підвал, перший поверх і другий поверхи —   побудовані не просто в різний час, а в різні століття!

У Музеї Великої Вітчизняної до 65-річчя Перемоги готується маса виставок і заходів, які будуть цікаві навіть тим, що вважають себе знавцями цієї війни…

Завітавши до Музею літератури, ви можете побачити унікальну деревяну бібліотеку Колегії Павла Галагана. Колегія зіграла визначу роль у підготовці української еліти початку 20 століття. Також можна побачити церкву, де вінчався Іван Франко з Ольгою Хоружинською — вона у приміщенні музею!

У Будинку Вчителя працює музей педагогіки — за короткий час можна ознайомитися з історією школи на теренах нашої країни.

Недалеко від аеропорту Жуляни існує Музей авіації. Звісно, зараз не найкращий час для відвідин цього закладу під відкритим небом, але незабаром буде весна!

Я, дівчинка:0)), отримала велике задоволення від десятків велетенських крилатих машин. Родзинка — літак, який знімався у «В бій ідуть лише старики». У деякі літаки пускають в салон і навіть дають покрутити кермо у кабіні пілотів! Найбільш дивне те, що майже усі літаки свого часу ПРИЛЕТІЛИ САМІ у цей музей!

Напевно поки що досить… Але далі буде!

Ваша М

 

5 комментариев Київ. Музеї.

 • a.betka

  Ой, дякую-дякую-дякую! Вже знаю, куди податися на ці вихідні 🙂

 • Аноним

  Стыдно, нигде из вышеперечисленных мест не бывала… Зато была в художественном, что в начале Музейного переулка, Европейская площадь, и в многочисленных уютных музейчиках Андреевского спуска….

 • А я не був лише в музеї іграшок та авіації. Навіть не чув про них. Девять років тому я озрброївся атласом Києва і не без задоволення відвідав більшість музеїв, які мені були цікаві, у тому числі й перечислені у цьому дописі. Окрім двох згаданих. А все тому, що на них немає вказівки в атласі! Ну, тепер цю білу пляму можна буде закрити 🙂 Дякую!

 • swallow

  Цікава замітка.
  Ось доповнення щодо мізеїв Києва:

  http://www.znaika-club.com.ua/guide1192792070/

  А це посилання на Гіда вихідного дня на сайті у «Знайки — клуб активных родителей» — http://www.znaika-club.com.ua/guide/ .

  Дуже багато щодо цікавого і корисного відпочинку (і не тільки у Києві, а й інших містах України!), окрім того і «клуб знайки» організовує екскурсії у різні місця, і до них можна приєднатися.

 • melle

  Дкую за відгуки!
  Абетко, щиро бажаю приємних вражень!

  Pokatushki — щиро заздрю, бо Вас теж багато приємних несподіванок очікує!

  Mandrivnik, не всі музеї входять в путівники — я навіть не уявляю, чим керуються укладачі. Але так жити цікавіше — завжди знаєш, що можна здибати щось цікаве:0))

  Swallow, дякую за посилання! Є музеї в яких я теж не була! Лише два уточнення — у Музеї ветеринарії змінився телефон, за цим — живе якась нещасна бабуся і мусить відповідати на дзвінки:-( А музей на пригорке насправді називається Хата на Пріорці, такий район Києва…

  А от в музей цирку — обов»язково сходжу найближчим часом!