Свежие комментарии

Угорщина

Про Угорщину писатиму дві серії, попереджаю одразу.

Ми в»їхали з боку Ужгорода, отримавши усмішки та доброзичливе ставлення наших митників та приховану хамуватість угорських. Вони поводилися як типові совєцкі продавщиці — вас багато тут понаєхало!

Ландшафт мало відрізнався від того, що був до кордону, села (віддалік) мало відрізнялися від наших, хіба що башточками костьолів чи ратуш…

Дороги…. Ну, порівняно з нашими — кращі. Кращі тому, що вони в Євросоюзі і Євросоюз дав гроші на відновлення доріг. Це перше, на що дав гроші Євросоюз. Тут ще трохи суб»єктивне порівняння — адже з нашого боку ведеться глобальна реконструкція усіх доріг, які ведуть на Захід. Написати, що це кошмар, то це не сказати майже нічого!

Але , схоже, що якість буде гарною, адже тендер виграли турки, які перед цим робили дороги в Німеччині. Та, зрештою, мій блог не про дороги, повернімося до Будапешту.

Коли ми в»їхали туди, я відчула легке дежавю, адже в своїх околицях це місто нагадувало Одесу.

Першим пунктом став замок, де було знайдено рукопис, де вперше називалася Угорщина Угорщиною. Рукопис був непідписаним, тому угорці шанують національного героя під іменем Анонімуса.

Ось такий цей красивий замок:

А ось це і є герой угорського народу (праворуч — не мій син, то просто якийсь зовсім чужий турист:-))

Біля стін замку,  перед озерцем, влаштовано ресторан, який так і називається «Анонімус». Там ми пообідали справжніми національними стравами. Найцікавіша тарілка була у малого. Там було: мамалига, тобто каша з кукурудзяної крупи, варена морква і шмат м»яса у якомусь червоно-бурому соусі. Син сказав, що смачне усе, крім моркви.

Шмат м»яса привабив до нас дивовижного угорського котика. Докладніше я про нього розповім у хвостоблозі:-)

Як вийти із замку і піти праворуч — опинишся в ресторані, якщо ж пройдеш трохи місточком і подивишся ліворуч — побачиш знамениті купальні.

Правда, у кожному місті, де ми були, напевно, що є свій Черновецький, тому купальні  не мали того знаменитого вигляду, який мали б мати — вода не доходить до отих напівкруглих арочок, а раніше  доходила! Тобто купальні уже не купаються…

Далі буде, чесно-чесно….

5 комментариев Угорщина

 • 1st

  Дуже красивий замок!

  Прямо Хрянція якась, а не Угорщина!… :)))

 • melle

  Дуже! Там навіть атмосфера якась урочиста…

 • 1st

  Мабуть, там дуже класно романтично одружуватись…

 • pilot Pirs

  Ну тепер вже я неабияк здивована — зовсім інше сприйняття, зокрема про дороги. Слухай, як ми примудряємося стільки років дружити, маючи такі різні погляди й таке несхоже сприйняття дійсності? 🙂

 • melle

  Та отож, я й кажу — дивина! :0)) А дороги у них новісінькі…